Aparthotel – co to jest?

Aparthotel – co to jest?

4 września 2018 Off By dobre-hotele

W branży noclegowej coraz częściej słychać o aparthotelach. Czym dokładnie są tego rodzaju obiekty noclegowe? Gdzie można je spotkać? Ile kosztuje nocleg w aparthotelu?

Aparthotel to słowo, które powstało z połączenia słów „apartament” oraz „hotel”. To najczęściej jedno mieszkanie albo kompleks mieszkań o podwyższonym standardzie, które udostępniane są gościom jako miejsca noclegowe.

Wobec tego aparthotele to nic innego jak apartamenty na wynajem, z których możemy korzystać zarówno krótkoterminowo, na przykład na jedną noc, jak również na dłuższe terminy, na przykład na kilka tygodni.

Czym różni się aparthotel od hotelu?

W przypadku aparthoteli mamy do czynienia z większą prywatnością i swobodą niż w hotelach. Przede wszystkim goście otrzymują do dyspozycji w pełni wyposażone mieszkanie, które zawiera obejmuje nie tylko sypialnię i łazienkę, ale także często kuchnię albo aneks kuchenny, salon.

W zależności od oferty w aparthotelu może mieszkać jedna osoba, para, ale również większe grupy osób.

Z drugiej strony nie mamy do czynienia z taką obsługa jak w hotelu. Klucz najczęściej odbieramy z umówionego wcześniej miejsca, ponieważ w obiektach nie ma recepcji. Zwykle zakres obsługi także jest węższy – nie ma zapewnionego wyżywienia, obsługi w pokoju.

Ile kosztuje nocleg w aparthotelu?

Ceny zależne są przede wszystkim od lokalizacji i standardu obiektu.

Na ogół musimy przygotować się na wydatki podobne do cen w hotelach, ale niekiedy są one znacznie wyższe, zwłaszcza wtedy, gdy mowa o obiektach luksusowo wyposażonych, znajdujących się w centrach dużych miast.