Czy rezerwacja noclegu przez internet wymaga posiadania karty?

Czy rezerwacja noclegu przez internet wymaga posiadania karty?

31 sierpnia 2018 Off By dobre-hotele

Żeby dokonać rezerwacji obiektu noclegowego przez internet, możemy wykorzystać specjalne serwisy on-line lub też możemy zrobić to bezpośrednio na stronie internetowej danego hotelu czy pensjonatu. Czy w tym przypadku musimy posiadać kartę do zapłaty za nocleg?

Rezerwacja noclegów przez internet jest obecnie bardzo popularna i decydujemy się na nią zarówno wtedy, gdy planujemy wyjazdy w kraju, jak również za granicę. W sieci można błyskawicznie znaleźć adresy rekomendowanych obiektów noclegowych – hoteli, hosteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych, apartamentów na wynajem, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Wiele osób, które jeszcze nigdy wcześniej nie dokonały rezerwacji noclegu on-line, zastanawia się nad tym, czy konieczne jest wtedy posiadanie karty płatniczej lub kredytowej. Jak jest w rzeczywistości?

Noclegi w kraju – można zapłacić przelewem

Jeśli chcemy zdecydować się na nocleg w kraju, w takim przypadku potwierdzenie rezerwacji i płatność kartą nie zawsze jest wymagana. Wiele obiektów noclegowych pozwala na dokonanie zapłaty z góry z wykorzystaniem zwykłego przelewu na wskazane konto bankowe, dlatego nie musimy korzystać z karty.

Warto jednak wskazać, że niektóre obiekty pozwalają jedynie na dokonanie rezerwacji internetowej z wykorzystaniem karty – warto więc sprawdzić, jakie warunki musimy wtedy spełnić.

Noclegi za granicą – karta będzie niezbędna

Jeżeli z kolei chodzi o noclegi za granicą, w takim przypadku karta najczęściej jest wymagana.

Co więcej, w wielu obiektach można zapłacić tylko kartą kredytową – zwykła karta debetowa, na przykład popularna Visa Electron, może nie być akceptowana.