Grecja – Wyspa Kos

Grecja – Wyspa Kos

26 lipca 2018 Off By dobre-hotele

Piaszczyste plaże, bezchmurne niebo, wiatr we włosach… Jeśli marzycie o rajskim wypoczynku, koniecznie odwiedźcie grecką wyspę Kos! Mimo, że jest to wyspa dość mała, wcale nie ustępuje swoim większym sąsiadom pod względem liczby atrakcji czy malowniczości.

Wyspa Kos leży na Morzu Egejskim u wybrzeża Turcji. Jest przede wszystkim rajem dla spragnionych słońca plażowiczów – posiada 112 kilometrów linii brzegowej, którą można uznać za jedną wielką plażę! Do najbardziej znanych i cenionych przez turystów miejsc należą przede wszystkim Tam Tam, Lagada, Banana, Sunny Beach, Paradise Beach czy Marmari Beach. Jeśli będziecie na Kos koniecznie udajcie się na którąś z tych plaż! Sezon turystyczny na wyspie trwa od końca kwietnia do października. Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień – wtedy temperatura wzrasta powyżej 30 stopni Celsjusza. Jeśli nie lubicie upałów, możecie wybrać się w maju, czerwcu, wrześniu bądź październiku – wówczas na wyspie jest przyjemnie ciepło, ale nie upalnie, temperatura waha się między 25 a 30 stopni.

Wybierając termin na wyjazd warto również wziąć pod uwagę lokalne atrakcje. Pod tym względem najlepszy okazuje się sierpień, kiedy to odbywa się Festiwal Miodu oraz Festiwal Hipokratesa. Festiwal Miodu ma miejsce 24. sierpnia. W trakcie jego trwania można spróbować wielu gatunków lokalnego, złotego produktu, jak również deserów i smakołyków z niego produkowanych. Jest to też doskonała okazja do poznania tradycyjnych greckich potraw i napojów, a także greckiej muzyki. Festiwal Hipokratesa na Kos trwa natomiast cały miesiąc – od lipca do sierpnia. W tym czasie mieszkańcy oddają cześć swojemu wybitnemu obywatelowi. W trakcie festiwalu odbywa się wiele pokazów tańca, przedstawień teatralnych, szereg koncertów i wystaw sztuki – jest to fantastyczna okazja do bliższego poznania greckiej kultury!

Nie myślcie sobie, że Kos to tylko plażowanie! Jest to także doskonałe miejsce dla wszystkich fanów windsurfingu. Na wyspie znajduje się też kilka ciekawych miejsc i zabytków, które warto odwiedzić, ale o tym napiszemy następnym razem!