Hotel i hostel – czym różnią się między sobą?

Hotel i hostel – czym różnią się między sobą?

3 września 2018 Off By dobre-hotele

Chociaż ich nazwy brzmią podobnie, to jednak warto pamiętać o tym, że zarówno hotel, jaki i hostel są innymi obiektami noclegowymi.

Wygodny nocleg to podstawa udanego wyjazdu na wakacje lub podróży służbowej. Przy wybieraniu odpowiedniej oferty powinniśmy zwrócić baczną uwagę na to, w jakim obiekcie dokonujemy rezerwacji.

Przyjrzymy się tutaj bliżej jednej kwestii, a mianowicie różnicy pomiędzy hotelem a hostelem. Co dokładnie kryje się pod tymi terminami?

Hotel

Hotel to obiekt, który musi spełnić określone wymagania, aby uzyskać taką właśnie nazwę. W zależności od liczby gwiazdek nadawanych hotelom, mowa również o różnych standardach.

Hotele zapewniają swoim gościom obsługę na wysokim poziomie. Oferują pokoje z komfortowymi łóżkami, osobnymi łazienkami, wyżywienie w restauracjach. Z drugiej jednak strony musimy liczyć się wtedy z wyższymi kosztami noclegów.

Hostel

Obiekty o tej właśnie nazwie nie są hotelami, ale obiektami, które także skoncentrowane są na oferowaniu noclegów, niemniej jednak głównie w pokojach wieloosobowych. W hostelu kupujemy więc miejsce w pokoju, a nie sam pokój, chociaż warto wskazać, że wiele hosteli oferuje także prywatne pokoje jednoosobowe i dwuosobowe.

Hostele nie muszą zapewniać dostępu do prywatnych łazienek w pokojach. Nie muszą oferować wyżywienia. Są jednak tańsze od hoteli i dobre dla osób, które poszukują ekonomicznych noclegów.

Musimy jednak pamiętać o tym, że ze względu na swój charakter, hostele to najlepszy wybór dla osób młodszych, którym mogą nie przeszkadzać ewentualne hałasy i niższy standard.