Rezerwacja bezzwrotna noclegu – zalety i wady

Rezerwacja bezzwrotna noclegu – zalety i wady

6 września 2018 Off By dobre-hotele

Gdy dokonujemy rezerwacji obiektów noclegowych za pośrednictwem internetu, bardzo często do wyboru mamy dwie opcje – rezerwację bezzwrotną oraz z możliwością zwrotu pieniędzy przy odwołaniu noclegu. Na co warto się zdecydować?

Jeśli chcemy zdecydować się na dokonanie rezerwacji noclegu, powinniśmy dobrze przemyśleć, czy dany termin odpowiada nam w pełni. W przeciwnym przypadku możemy narazić się na dodatkowe koszty, jeśli okaże się, że będziemy chcieli odwołać rezerwację!

Rezerwacja bezzwrotna – co to jest?

Dzisiaj coraz częściej hotele oraz inne obiekty noclegowe oferują swoim klientom noclegi z rezerwacją bezzwrotną. W tym przypadku, jeśli dokonamy wpłaty za nocleg, nie otrzymamy z powrotem przekazanej już sumy. Nawet jeśli nie pojawimy się w obiekcie, będzie on mógł zatrzymać wpłaconą już kwotę lub pobrać ją z karty, gdy została ona podana przy rezerwacji.

Wobec tego rezerwacja bezzwrotna będzie najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy mamy praktycznie całkowitą pewność, że będziemy chcieli skorzystać z danej oferty w wyznaczonym terminie.

Rezerwacja bezzwrotna – zapłacimy za nią mniej

Warto jednak wskazać, że rezerwacja bezzwrotna ma też swoje plusy. Najczęściej obiekty noclegowe oferujące rezerwację z opcją zwrotu oraz bezzwrotną oferują niższe ceny dla tych klientów, którzy są zdecydowani na konkretny termin i wybierają rezerwację bezzwrotną. Różnica cenowa może wynosić wtedy nawet kilkadziesiąt złotych na jednym noclegu!

Zatem jeśli jesteśmy prawie pewni co do konkretnego terminu noclegu, warto wybrać rezerwację bezzwrotną. W przeciwnym przypadku warto poszukać oferty z możliwością odzyskania pieniędzy przy odwołaniu rezerwacji.