Teneryfa dla aktywnych

Teneryfa dla aktywnych

26 lipca 2018 Off By dobre-hotele

Szukacie pomysłu na wakacyjny wyjazd? Podpowiadamy – kierunek Teneryfa! To wyspa, na której każdy znajdzie coś dla siebie, a różnorodność dostępnych atrakcji sprawi, że na pewno nie będziecie się nudzić!

Teneryfa jest największą i najludniejszą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Choć geograficznie leży blisko Afryki, administracyjnie należy do Hiszpanii, będąc nieodłączną częścią Europy i Unii Europejskiej. Teneryfa nazywana jest wyspą wiecznej wiosny, ponieważ ze względu na łagodny klimat jest wyspą ciągle zieloną, a średnia temperatura roczna wynosi powyżej 20 stopni Celsjusza. Taka pogoda sprawia, że można tam pojechać o każdej porze roku, nawet zimą jest tam bardzo przyjemnie, a dodatkowo można uniknąć tłumów turystów, którzy przyjeżdżają na wyspę w miesiącach letnich.

Turyści odwiedzający Wyspy Kanaryjskie przede wszystkim odpoczywają! Teneryfa i sąsiednie wyspy to świetne miejsce na plażowanie – na pewno nie zabraknie Wam słońca i piasku. Dodatkowo, na wyspie znakomicie poczują się wszyscy miłośnicy nocnego życia – kurorty nie zasypiają, a w licznych klubach i dyskotekach tętni życie, a zabawa trwa o białego rana! Warto pamiętać, że jeśli znudzi się Wam nieustająca zabawa, możecie pokusić się o zwiedzenie kilku lokalnych atrakcji.

Będąc na wyspie koniecznie trzeba zobaczyć Park Narodowy Teide. To jedna z największych lokalnych atrakcji, którą chcą podziwiać wycieczki przyjeżdżające z innych Wysp Kanaryjskich. Ukształtowanie terenu sprzyja wspinaczkom oraz trekkingowi, zadowoleni będą więc wszyscy, którzy lubią tę formę spędzania czasu. Podczas wędrówki można podziwiać przede wszystkim uroki miejscowej roślinności, ciekawe formy skalne oraz wyschnięte języki wulkanicznej lawy. Na szczęście pomyślano także o tych, którzy nie przepadają za całodzienną wspinaczką – oni mogą dostać się na szczyt kursującą tam kolejką linową. Wielbicielom trekkingu Teneryfa oferuje także inne atrakcje, jeśli lubicie piesze wędrówki powinniście koniecznie wybrać się do Wąwozu Masca, skąd możecie przepłynąć pod malowniczymi klifami miasteczka Los Gigantes. Gwarantuję – wrażenia niesamowite!